Da biste mogli da pravite oglase, izaberite i platite pretplatu koja vam odgovara. Takođe možete pogledati ovde "Korisničke postavke" i promenite način plaćanja.
Japanci su šezdesetih godina 20. veka svet prvo zapanjili svojom originalnom kulturom, a već deceniju posle toga počeli su da osvajaju svet ekonomski, prvenstveno robom visokog kvaliteta, postavši poznati kao proizvođači (monozukuri). Iako ih je u početku pratila netačna definicija imitatora stranih znanja i dostignuća, Japanci su brzo dokazali da su eventualne uzore toliko poboljšavali i preuređivali, da često uzor nije ni mogao da se prepozna. Ta stalna želja za poboljšavanjem (kaizen) i stalno neumorno i radoznalo traganje za racionalnim rešenjima i načinima da se poboljšanje ostvari (kufu), glavni su uzroci uspeha Japana kao nacije i kao društva. Knjigu na temu „KAIZEN – KAKO JE JAPAN USPEO“ sa podnaslovom „Fascinantna istorija“ upravo je objavljena u ediciji JAPANORAMA „Srpsko-japanskog društva BEOGRAD-TOKIO“, a autor je japanolog i osnivač tog društva Dragan Milenković. Od najranije istorije Japana kao nacije, formiranja jednog društva, koje je, primajući uzore iz susednih zemalja Kine i Koreje, stvorilo jednu originalnu kulturu, i uspela da izrodi jedinstven prilaz proizvodnji kome je cilj stalno usavršavanje i napredovanje: KAIZEN. Od prvih trenutaka formiranja tog pojma, od savremene „Bajke o kompaniji Tojota“ do stvaranja čitavog niza korporacija koje su zauzele vrh svetskog biznisa, knjiga Dragana Milenkovića na interesantan i uzbudljiv način uvodi čitaoca u jednu temu koja je nezaobilazna u svetskoj ekonomiji. Sastavni deo knjige su poglavlja o KAIZEN-u kod nas i njegovoj savremenoj primeni i savremenom načinu korišćenja. Autor Autor knjige je Dragan Milenković (1948), osnivač sajta >>www.japanorama.rs<<. Milenković je diplomirao Jugoslovensku i svetsku književnost na Filološkom fakultetu u Beogradu. Bio je u prvoj grupi polaznika kursa japanskog jezika od dva semestra, koji je organizovao Kolarčev narodni univerzitet, a od 1974. do 1976, kao stipendista Japanske vlade, postdiplomski studirao japanski jezik i književnost na univerzitetu Vaseda u Tokiju. 063/332-358
Naš sajt koristi kolačiće. Klikom na "Slažem se" ili nastavkom korišćenja sajta slažete se za upotrebom kolačića. Ukoliko se ne slažete, možete promeniti podešavanja u vašem pretraživaču.